מהו איתריום

אתריום היא פלטפורמה מבוססת בלוקצ'יין המאפשרת למפתחים לבנות ולפרוס יישומים מבוזרים.

אתריום היא פלטפורמה מבוססת בלוקצ'יין המאפשרת למפתחים לבנות ולפרוס יישומים מבוזרים. Ethereum הוצע בשנת 2013 על ידי Vitalik Buterin, חוקר ומתכנת מטבעות קריפטוגרפיים.

Ethereum היא פלטפורמת מחשוב מבוזרת, ציבורית, מבוססת בלוקצ'יין בקוד פתוח, הכוללת פונקציונליות של חוזים חכמים (סקריפטים). הוא מספק מכונה וירטואלית מבוזרת של Turing, ה-Ethereum Virtual Machine (EVM), שיכולה להפעיל סקריפטים באמצעות רשת בינלאומית של צמתים ציבוריים. Ethereum מספקת גם אסימון מטבע קריפטוגרפי הנקרא "אתר", אותו ניתן להעביר בין חשבונות ולהשתמש בו כדי לפצות את צמתי המשתתפים על חישובים שבוצעו. . Ethereum הוצע בסוף 2013 על ידי Vitalik Buterin, חוקר ומתכנת מטבעות קריפטוגרפיים. הפיתוח מומן על ידי מכירת קהל מקוונת במהלך יולי-אוגוסט 2014. המערכת עלתה לאוויר ב-30 ביולי 2015, עם 11.9 מיליון מטבעות "מוכרים". Ethereum משתמש בזמן חסימת עסקאות כמנגנון התזמון שלו כדי לקבוע מתי עסקאות חדשות מתווספות למסד הנתונים של Ethereum blockchain. בשל השונות בזמני יצירת בלוקים של מרכזי נתונים שונים, קונצנזוס מושג רק בהדרגה ובהמשך מאשר בביטקוין לשני הבלוקצ'יין היו מספר יישומים מוצלחים. Ethereum, למשל, שימש לבניית הארגון האוטונומי המבוזר (DAO). ה-DAO תוכנן כדי לאפשר מימון המונים לפרויקטים באמצעות מכירות של אסימון קריפטוגרפי ללא צורך בישויות משפטיות מסורתיות כגון תאגיד. באופן דומה, ביטקוין שימש כהשקעה, וגם על ידי אנשים המעוניינים לשמור על עסקאותיהם פרטיות מפני חטטנות של צד שלישי. . זהו הישג מונומנטלי בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, מכיוון שזה אומר שבעצם כל אחד יכול להשתמש ב-Ethereum כדי להתחיל יישום מבוזר משלו. בעקבות הצלחתו הפנומנלית, Ethereum הפך לסטנדרט הזהב עבור פלטפורמות חוזים חכמים. כעת זהו אחד משלושת פרוטוקולי הבלוקצ'יין בלבד מלבד ביטקוין ונגזרותיו אשר הגיעו לאימוץ נרחב.

Ethereum היא פלטפורמת מחשוב מבוזרת מבוזרת, קוד פתוח, ציבורית מבוססת בלוקצ'יין, הכוללת פונקציונליות של חוזים חכמים. הוא מספק מכונה וירטואלית מבוזרת בשם Ethereum Virtual Machine (EVM), שיכולה להפעיל סקריפטים באמצעות רשת בינלאומית של צמתים ציבוריים.

החוזים החכמים מבוצעים על ידי ה-EVM והם כתובים בסולידיטי. זוהי שפת תכנות מהודרת שנועדה למקד את ה-Ethereum Virtual Machine (EVM).

הגרסה הנוכחית של Ethereum היא Homestead, אשר שוחררה במרץ 2016.

 

מה הם אסימוני אתר? איך הם עובדים? למה הם חשובים?

אסימוני אתרים הם סוג של מטבע דיגיטלי, אשר נוצרים ב-Ethereum blockchain. הם משמשים כאמצעי תשלום עבור סחורות ושירותים באתר. ניתן להשתמש באסימוני אתר כדי לקנות תכונות פרימיום או שירותים בתשלום באתר. . לא ניתן להחליף אסימוני אתר לכל סוג אחר של מטבע או להשתמש בהם לרכישת מוצרים ושירותים מחוץ לאתר. אסימוני האתר מיועדים לשימוש אישי בלבד ולא יימכרו. כל העסקאות הכוללות אסימוני אתר הינן סופיות ואינן ניתנות להחזר, לרבות אך לא רק עסקאות שבהן לקוח רוכש תכונות פרימיום או שירותים בתשלום, מחליף אסימוני אתר עם מטבעות דיגיטליים אחרים, סוחר באסימוני אתר בבורסה חיצונית (למשל, Poloniex), או מאבד את אסימון האתר . אסימוני האתר אינם השקעות. אין לפרש את אסימוני האתר כהשקעה, כגון נייר ערך לפי חוק ניירות ערך משנת 1933 או חקיקה דומה, ולא ניתן לפדות אותם תמורת כסף או כל דבר אחר בעל ערך מהחברה. באחריותך לקבוע אילו השלכות מס עשויות להיות לך, אם בכלל, לפני רכישת אסימוני אתר בתחום השיפוט שלך. באחריותך לדווח ולמסור כל מיסים שחייבים בקשר לרכישת אסימוני האתר ל- רשויות המס המתאימות.

ההיסטוריה של איתריום

האתריום היא פלטפורמה מבוזרת שמפעילה חוזים חכמים. הוא תוכנן כדי לאפשר למפתחים ליצור אפליקציות הפועלות ללא כל סיכוי להונאה, צנזורה או הפרעות של צד שלישי.

פרויקט Ethereum הוצע לראשונה בסוף 2013 על ידי Vitalik Buterin והוכרז בוועידת הביטקוין בצפון אמריקה במיאמי, פלורידה ב-26 בינואר 2014.

ה-Ethereum blockchain יצא לאוויר ב-30 ביולי 2015 עם 72 מיליון מטבעות שהוכנו למכירת ההמונים. זה מהווה כ-13% מכלל אספקת האתר.

ב-20 ביולי 2016 Ethereum שוחרר באופן רשמי כתוכנת קוד פתוח ומאז הוא היה אחד ממטבעות הקריפטו המובילים לפי שווי שוק עם מטבעות בשווי של למעלה ממיליארד דולר הנסחרים מדי יום בממוצע. .עלייה לאחרונה בערך של Ethereum הובילה לספקולציות כי בקרוב הוא יעקוף את ביטקוין בשווי השוק.

הסכנות של השקעה במטבעות קריפטו מבלי להבין אותם!

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ומערכת תשלומים חובקת עולם; זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, שכן המערכת פועלת ללא מאגר מרכזי או מנהל יחיד. Ether הוא מטבע קריפטוגרפי שהבלוקצ'יין שלו נוצר על ידי פלטפורמת Ethereum. שווי השוק של ביטקוין עולה על 110 מיליארד דולר, בעוד ששווי השוק של Ethereum עולה על 30 מיליארד דולר. השקעה במטבעות קריפטוגרפיים מבלי להבין אותם עלולה להיות מסוכנת! ביטקוין היא מערכת קריפטוגרפית ותשלומים עולמית; זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, שכן המערכת פועלת ללא מאגר מרכזי או מנהל יחיד. Ether הוא מטבע קריפטוגרפי שהבלוקצ'יין שלו נוצר על ידי פלטפורמת Ethereum. שווי השוק של ביטקוין הוא מעל 110 מיליארד דולר, בעוד ששווי השוק של Ethereum הוא מעל 30 מיליארד דולר. השקעה במטבעות קריפטוגרפיים מבלי להבין אותם עלולה להיות מסוכנת!

מהם היתרונות והחסרונות של השקעה בביטקוין או באסימוני אתר?

השקעה בביטקוין או באסימוני אתר יכולה להיות אופציה משתלמת עבורך. הכל תלוי בתיאבון הסיכון שלך, כמות הכסף שאתה מוכן להשקיע, ואופק הזמן של ההשקעה שלך.

יתרונות:

– השקעה בביטקוין או באסימוני אתר יכולה להיות אופציה משתלמת עבורך.

– אתה יכול לקבל החזר על ההשקעה שלך כאשר המחירים עולים.

– השקעה בביטקוין או באסימוני אתר אינה מסוכנת כמו השקעה במניות ובאג"ח.

חסרונות:

– מחיר הביטקוין ירד משמעותית מערכו השיא, מה שמקשה על חיזוי תשואות עתידיות.