מהו Web3

חקירת Web3: מה זה ואיך זה מחולל מהפכה באינטרנט?

התחילה בעולם מהפכה של Web3 –זה אומר שאם אני יוטיובר או יוצר תוכן בעצמי,

נכון להיום אם אני מעלה תוכן לאתר של youtube, אינסטגרם וכו'.

התוכן הוא שלי, אבל לא בבעלותי, אני מרוויח על התוכן כמה שקלים בודדים בעצם, ואין לי את השליטה המלאה על התוכן והכספים שאותם פלטפורמות כמו יוטיוב ואינסטגרם מקבלת באופן מלא ואני רק "שותף לרווחים", העולם הזה נקרא Web2.

גם לאותם פלטפורמות יש אופציה לחסום אותי מתי שהם רוצים, להוריד לי תכנים ולפגוע בתוכן שייצרתי.

אז Web3 זוהי מהפכה ושם דבר, אני בעל התוכן של עצמי והפלטפורמות השונות לא גוזרות רווחים על חשבוני.

אינטרנט 1.0 (Web 1.0)

האינטרנט המקורי שוחרר לציבור ב-30 באפריל 1993. האינטרנט הראשון היה ערוץ תקשורת חד-כיווני בין בעלי אתרים ומשתמשים, שבו אתרי אינטרנט מורכבים מדפי HTML סטטיים לקריאה בלבד.

למעשה, משתמשים לא היו מסוגלים ליצור אינטראקציה או לתקשר עם האתר אלא רק לצרוך את התוכן בו. האינטרנט הראשון צבר תאוצה והחל להתפתח ברשת העולמית הגלובלית לכיוון היורש הנוכחי שלו.

אינטרנט 2.0 (Web 2.0)

Web 2.0, הידוע גם בשם “הרשת החברתית”, מייצג את האינטרנט הנוכחי, אינטראקטיבי יותר שניתן לבצע בו פעולות הדדיות, המשתמשים בו יכולים ליצור אינטראקציה עם האתר, למלא טפסים מקוונים, להפיץ מידע ותוכן ברשת וכמובן לתקשר אחד עם השני ברשתות החברתיות.

אתרי אינטרנט ב-Web 2.0 הם דינמיים יותר ושמים יותר דגש על התוכן שנוצר על ידי המשתמשים ותרבות השיתופיות, בה כל משתמש יכול להפיץ מידע ולחלוק אותו עם העולם.

Web3 מחולל מהפכה באופן שבו אנו משתמשים באינטרנט. היא מבטיחה ליצור רשת מבוזרת, מאובטחת ושקופה יותר שתאפשר למשתמשים לשלוט בנתונים שלהם. עם Web3, משתמשים יכולים ליצור אינטראקציה עם יישומים ישירות מהדפדפן שלהם מבלי לסמוך על מתווכים של צד שלישי. זה מאפשר פרטיות ואבטחה רבה יותר של נתוני המשתמש תוך מתן אפשרות למפתחים ליצור יישומים ושירותים חדשים שהם אמינים ויעילים יותר מבעבר. במאמר זה, נחקור מהו Web3, כיצד הוא פועל וכיצד הוא משנה את האופן שבו אנו משתמשים באינטרנט.

מהו Web3 ומדוע הוא משנה את הדרך בה אנו משתמשים באינטרנט?

Web3 היא דרך חדשה לשימוש באינטרנט המבוססת על טכנולוגיית ספר מבוזר וטכנולוגיית בלוקצ'יין. הוא מבטיח לחולל מהפכה באופן שבו אנו משתמשים באינטרנט על ידי מתן שליטה רבה יותר למשתמשים על הנתונים שלהם ומאפשר להם ליצור אינטראקציה ישירה עם משתמשים אחרים ללא מתווך של צד שלישי. Web3 גם יקל על מפתחים ליצור יישומים הפועלים ברשתות מבוזרות, מה שיקל על המשתמשים לגשת לנתונים ולשירותים מכל מקום בעולם. Web3 משנה את האופן שבו אנו משתמשים

באינטרנט בכך שהיא נותנת לנו יותר שליטה על הנתונים שלנו ומאפשרת לנו ליצור אינטראקציה ישירה עם משתמשים אחרים ללא מתווך של צד שלישי. (למשל, פייסבוק). -חוסר שקיפות ואחריות לחברות כמו חברות (למשל, פייסבוק וגוגל) שמחזיקות במידע רב על משתמשים, שנאסף ללא ידיעת המשתמש או הסכמתו. -חוסר היכולת של אנשים לבטל את הסכמתם לאיסוף נתונים מבלי לעבור לא מקוון או לשלם עבור שירותים יקרים כגון תוכנה לחסימת פרסומות. . צנזורה -הפחדה ואיומים מצד ממשלות בגלל אמונות פוליטיות, דתיות או אישיות של אדם. הונאה – היעדר חוקי הגנת הצרכן להגנה מפני מוצרים הונאה כגון מוצרים מזויפים ותוכניות השקעות. . – היעדר חוקי הגנת הצרכן להגנה מפני מוצרים הונאה כגון מוצרים מזויפים ותוכניות השקעות. גניבת זהות – שימוש בלתי חוקי במידע אישי על ידי גנבים לביצוע הונאה. – שימוש בלתי חוקי במידע אישי על ידי גנבים לביצוע הונאה. גזענות – אפליה בחיים הציבוריים או הפרטיים בגלל גזע, צבע, מוצא אתני, אזרחות, מקום לידה וארצם של האב וכו'. – אפליה בחיים הציבוריים או הפרטיים בגלל גזע, צבע, מוצא אתני, אזרחות, מקום לידה וארץ אבות וכו'. לשון הרע – הפצת רכילות זדונית הגורמת להשפלה ציבורית או מבוכה ונזקים תדמית. – הפצת רכילות זדונית הגורמת להשפלה או מבוכה ציבורית ופוגעת במוניטין. זכויות אזרח חלק ממגילת הזכויות, שהיא מערכת זכויות המגנה על אנשים מפני הפרת חירויות האזרח שלהם על ידי הממשלה.

היתרונות של Web3 לעסקים ויחידים

Web3 הוא האיטרציה האחרונה של האינטרנט, שמציעה מספר יתרונות הן לעסקים והן לאנשים פרטיים. הוא מספק פלטפורמת יישומים מבוזרת המופעלת על ידי טכנולוגיית בלוקצ'יין וחוזים חכמים. זה מאפשר לעסקים ליצור יישומי אינטרנט יקרי ערך שהם מאובטחים, יעילים ואמינים.

אנשים יכולים להשתמש ב-Web3 כדי לגשת למגוון רחב של שירותים כגון פלטפורמות פיננסיות מבוזרות (DeFi), פתרונות זהות דיגיטלית ופתרונות אחסון נתונים. יתר על כן, Web3 מאפשרת לאנשים להשתלט על הנתונים שלהם על ידי כך שהם מאפשרים לאחסן אותם בסביבה מבוזרת מאובטחת. זה מבטיח שהנתונים שלהם יישארו פרטיים ומאובטחים מפני שחקנים זדוניים.

מהם האתגרים ביצירת אינטרנט מבוזר?

עם עליית טכנולוגיית הבלוקצ'יין, רבים מחפשים כעת ליצור אינטרנט מבוזר (Web 3.0) נקי משליטה ריכוזית. זה יספק למשתמשים יותר פרטיות נתונים וסביבה חסרת אמון. עם זאת, יש כמה אתגרים ביצירת אינטרנט כזה שצריך לטפל בהם לפני שהוא יכול להפוך למציאות. אלה כוללים בעיות מדרגיות עם טכנולוגיית בלוקצ'יין ואתגרי פרטיות נתונים הקשורים לרשתות מבוזרות. נדון בהם בפירוט במאמר זה ונבדוק כיצד ניתן להתגבר עליהם.

חקר החידושים והטכנולוגיות מאחורי פלטפורמות Web3

פלטפורמות Web3 הן הדרך החדשה לעשות עסקים באינטרנט. הם בנויים על טכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות (DLT) ומשתמשות באלגוריתמי קונצנזוס כמו הוכחת עבודה (POW), הוכחת הימור (POS) והוכחת סיכון מואצלת (DPOS) כדי להבטיח אמון ואבטחה.

במאמר זה, נסקור את החידושים והטכנולוגיות מאחורי פלטפורמות Web3, היישומים הפוטנציאליים שלהן, כמו גם את ההשלכות שלהם על עסקים. נבחן כיצד נעשה שימוש בטכנולוגיות אלו ליצירת מערכות מאובטחות ומבוזרות שניתן להשתמש בהן למגוון מטרות. לבסוף, נדון בכמה אתגרים פוטנציאליים שיכולים לנבוע מטכנולוגיות חדשות אלו.

איך אתה יכול להתחיל להשתמש ב- Web3 עכשיו?

Web3 הוא העתיד של האינטרנט והוא כאן עכשיו. עם Web3, אתה יכול ליצור ולקיים אינטראקציה עם יישומים מבוזרים (dApps) המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. עם Web3, אתה יכול לנצל את התכונות שלו כמו DAOs, חוזים חכמים ואסימונים כדי לבנות יישומים רבי עוצמה מאובטחים, שקופים וקוד פתוח.

אם אתה רוצה להתחיל להשתמש ב- Web3 עכשיו, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת קודם. תצטרך להכיר את הטכנולוגיה הבסיסית, כמו גם ללמוד כיצד להשתמש בכלים כמו ארנקי Ethereum, MetaMask ודפדפני dApp אחרים. משם, אתה יכול להתחיל לחקור אפליקציות dApps שונות הבנויות על Ethereum או בלוקצ'יין אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *