סיפורים על אנשים שאיבדו את המטבעות הדיגיטליים שלהם

איבד מטבעות ביטקוין בשווי מעל כ-200 מיליון דולר

ג'יימס האוולס, זרק בטעות לפח את הכונן הקשיח שלו (ארנק דיגיטלי קר) בשנת 2013. הוא גילה לאחר מכן שהכונן מכיל 7,500 מטבעות ביטקוין ששווים את הסכום המטורף כיום, ומנסה מאז לחפש את האוצר.

ג'ייימס האוולס בן ה-35, היה יכול להיות האיש השמח בעולם כיום. כל זה אלמלא היה זורק את הכונן בטעות לפח הזבל בשנת 2013. כונן קשיח שפונה הכיל לא פחות מ-7,500 מטבעות ביטקוין.

האוולס, המתגורר במידנת ויילס, הבין את הטעות די מהר. הוא יצר קשר עם מהנדסים, אנשי איכות הסביבה ומומחים לשחזור נתונים מרחבי העולם במטרה לבצע חיפוש אחר הכונן הקשיח והמטבעות הדיגיטליים, חיפוש שיערך במשך כשנה.

בשביל לערוך את החיפוש הנחשף הוא פנה במשך כל שמונה השנים האחרונות פעם אחר פעם למועצת ניופורט, שם נמצאת המזבלה, כדי שתאשר לו לצאת למבצע החפירה הנועז עם גלאי מתכות מיוחד שמבוסס על בינה מלכותית שעלותו כ-500 אלף פאונד.

כעת הוואלס אומר כי הוא מתחיל להשתמש בטכנולוגיות חדשות במטרה לנסות להביא את המועצה כן לאשר לו את החיפוש ואולי על ידי כך, יוכל להפוך לאיש עשיר מאוד ושמח במיוחד.

מטבעות ביטקוין ננעלו בארנק דיגיטלי – וכעת נותרו לו שני ניסיונות לשחזר את הקוד הסודי

נותרו רק שני ניסיונות להציל 240 מיליון דולר: סטפן תומאס, גרמני שגר ועובד בסן פרנסיסקו, יצר לפני עשור סרטון אנימציה המסביר את תהליך הקריפטוגרפיה. את התשלום על העבודה הוא קיבל ב-7,002 מטבעות ביטקוין, שהיה שווה בזמנו חמישה דולר למטבע.

כאמור, לסטפן נותרו בסך הכל עוד שני ניסיונות בלבד, מתוך עשרה בסך הכל המוגדרים מראש, כדי לפתוח את הארנק בו אוחסנו המטבעות בשנת 2011. "בדקתי את כל הסיסמאות הכי נפוצות שלי. יש לי עוד שני ניחושים ואני נואש ממש. אני פשוט שוכב במיטה וחושב על זה", סיפר סטפן בראיון ל"ניו יורק טיימס". את הקוד, אגב, הוא כתב על פיסת נייר שאבדה ולא נמצאה מאז.

מצבו של תומאס זכה לכותרות ברחבי העולם. ברשת, באופן לא מפתיע, מתחו ביקורת על הדרך בה ניסה לחלץ את כספו הנעול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *