תעודת סל על מדד המטבעות הקריפטוגרפיים

חשיפת היתרונות והאתגרים של השקעה בתעודות סל במדד המטבעות הקריפטוגרפיים

השקעה בתעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו יכולה להיות דרך מרגשת ובעלת פוטנציאל רווחית להשיג חשיפה לשוקי הנכסים הדיגיטליים. עם זאת, ישנם סיכונים מסוימים

השקעה בתעודות סל במדד המטבעות הקריפטוגרפיים יכולה להיות אופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם. תעודות סל מספקות דרך להשיג חשיפה לשוק מטבעות הקריפטו הפכפך מבלי צורך לרכוש מטבעות בודדים. עם זאת, ישנם גם יתרונות וגם אתגרים הקשורים להשקעה בתעודות סל שהמשקיעים צריכים להיות מודעים אליהם לפני שהם מקבלים החלטות כלשהן. במאמר זה נבדוק את היתרונות והחסרונות של השקעה בתעודות סל במדד המטבעות הקריפטוגרפיים כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת אם היא מתאימה או לא עבור תיק ההשקעות שלך. קרנות אינדקס מטבעות קריפטו הופכות פופולריות יותר ויותר בקרב משקיעים שרוצים לקבל חשיפה למטבעות דיגיטליים מבלי צורך לקנות אותם ישירות. קרן סל במדד המטבעות הקריפטוגרפיים מאפשרת למשקיעים לגוון את תיק ההשקעות שלהם על ידי השקעה במגוון מטבעות דיגיטליים בבת אחת. סוג זה של קרן מציע דרך נוחה בעלות נמוכה למשקיעים לגשת לשוק מטבעות הקריפטו ולהפיק תועלת מהצמיחה הפוטנציאלית שלו. . לייטקוין, המכונה לפעמים Ł, הוא מטבע קריפטוגרפי עמית לעמית שנוצר על ידי צ'רלי לי. לייטקוין הוא גם מזלג של ביטקוין. הוא שוחרר בשנת 2011 ומאז צמח לשווי הכולל הנוכחי של 3.5 מיליארד דולר. המטבע כולל זמני אישור עסקה מהירים יותר ואנונימיות מוגברת בהשוואה לביטקוין. . ואכן, ב-13 באוקטובר 2017, יוצר הלייטקוין צ'רלי לי הכריז שהוא מוכר ותורם את כל אחזקות ה-LTC שלו לצדקה. . רשת Litecoins מאובטחת על ידי קונצנזוס של משתמשים בעלי כוח "כרייה" שמתוגמלים על מאמציהם על ידי קבלת אסימונים לאבטחת הבלוקצ'יין. תרשים היסטורי של עמלת עסקה ממוצעת של Litecoin . לייטקוין. ประเม นเง น Litecoin (LTC) – CoinMarketCap ביטקוין היה המטבע הדיגיטלי הראשון שהשתמש בבלוקצ'יין, שהוא ספר חשבונות מבוזר לרישום פומבי של עסקאות. כנראה שיעברו עוד כמה שנים עד שהביטקוין ישתלט כמטבע הדומיננטי ויהפוך להשקעה מסוכנת. אז אם אתה רוצה להתחיל לסחור בביטקוין, אז תצטרך לקנות אותו קודם לפני שאתה מוכר אותו. המטבע הפופולרי הנוסף שמשתמש בבלוקצ'יין הידוע בשם Ethereum, השתלט מבחינת הון השוק , וכעת אתה יכול לקנות Ethereum בקלות במטבע המקומי שלך. כמה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים בעלי שווי שוק מעל 10 מיליארד דולר כוללים ריפל, לייטקוין ומונרו. המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי יותר נוטה להיות זה עם שווי השוק הנמוך ביותר. ככל שהביטקוין הופך פופולרי יותר, תגלו שרבות מהבורסות המובילות יקבלו גם את המטבע החדש הזה כהשקעה. חלק מהחילופים הללו הם Coinbase, Kraken ו-Gemini. אם אתה לא מתלהב לסחור במטבעות קריפטוגרפיים אבל רוצה להסתבך מבלי לקנות מטבעות, יש דרך אחרת: דרך חברת אחזקות או דרך קרן נאמנות . יש מטבע חדש על הבלוק. אמנם מטבע חדש זה אינו מקובל באופן נרחב, אך הוא ראה צמיחה בשנים האחרונות ומראה פוטנציאל לרווחים נוספים בעתיד. מטבע זה נקרא cryptocurrency, וכרגע יש יותר מ-1,000 מהם זמינים.

מהי תעודת סל במדד מטבעות קריפטו ולמי היא מיועדת?

תעודות סל של מדד קריפטוגרפיה הן סוג של קרן נסחרת בבורסה העוקבת אחר הביצועים של מדד מטבעות קריפטוגרפיים. הם נועדו לספק למשקיעים דרך קלה וחסכונית להשיג חשיפה לשוק הנכסים הדיגיטליים. קרנות אלו מתאימות למשקיעים בודדים ומוסדיים כאחד, המעוניינים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם במטבעות קריפטוגרפיים מבלי לעבור את הטרחה של קנייה וניהול כל נכס בנפרד.. כיצד פועלת תעודת סל? תעודות סל ייחודיות בכך שהן מאפשרות למשקיעים להשקיע ישירות בנכס הבסיס, ללא צורך לעבור ברוקר. זה אפשרי מכיוון שתעודות סל הן קרנות נסחרות בבורסה, הדומות לקרנות נאמנות אך נסחרות בבורסות כמו נייר ערך. בניגוד לקרנות נאמנות, מוצר פנסיוני ותעודת סל עוקבת ומחזיקה בסל נכסים כגון מניות או אג"ח במטרה לשכפל את הביצועים של מדד הייחוס שלה. המדד נוצר על ידי לקיחת סל השקעות קיים (כגון מניות או קרן השתלמות) ולאחר מכן התאמתו כך שיכלול במקום מטבעות קריפטוגרפיים.

עלייה בפופולריות של השקעה בתעודות סל קריפטו

השקעה בתעודות סל של מטבעות קריפטוגרפיים הפכה פופולרית יותר ויותר במהלך השנים האחרונות. תעודת סל היא סוג של קרן השקעות העוקבת אחר סל נכסים, כגון מניות, אג"ח או אפילו מטבעות קריפטוגרפיים. על ידי השקעה בתעודת סל קריפטו, משקיעים יכולים לקבל חשיפה לשוק מטבעות הקריפטו מבלי צורך לרכוש ולנהל מטבעות בודדים.

קרנות אינדקס מטבעות קריפטו זכו גם הן למשיכה מכיוון שהן מספקות דרך קלה למשקיעים לגוון את אחזקותיהם על פני מספר רב של נכסים דיגיטליים. קרנות אלו עוקבות אחר המחירים של מספר מטבעות קריפטוגרפיים שונים ומציעות נקודת מחיר אחת למשקיעים. מטבעות קריפטו נסחרים כעת בבורסות ברחבי העולם, מה שהופך אותם לנגישים יותר מאי פעם. זה הקל על המשקיעים להיות מעורבים בשוק הקריפטו ולנצל את הזדמנויות הצמיחה הפוטנציאליות שלו. . למסחר במטבעות קריפטוגרפיים יש סיכון רב, ומשקיעים רבים מחפשים לרוב את ההימור "הבטוח ביותר". לדוגמה, אם רצית להשקיע בביטקוין, אתה עשוי להרגיש בטוח יותר במסלול הזה מכיוון ששווי השוק שלו גדול ומבוסס יותר מהרבה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. עם זאת, זה לא אומר שההשקעה שלך תהיה בטוחה שכן תמיד יש סיכוי לפריצה לבורסה או ירידה בביקוש שיגרום למחיר לרדת משמעותית. נקודת מחיר בודדת תציע למשקיעים דרך קלה להשוות מטבעות דיגיטליים שונים בגרף אחד בבת אחת. לאחר מכן, המשקיעים יוכלו לבחור באיזה מטבע קריפטוגרפי הם הכי אוהבים.

בחינת היתרונות של השקעה בתעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו

עם הפופולריות הגוברת של מטבעות דיגיטליים, השקעה בתעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו הפכה לדרך פופולרית לגוון ולנהל סיכונים. תעודת סל המבוססת על מדד קריפטו יכולה לספק למשקיעים גישה לפורטפוליו מגוון של נכסים דיגיטליים, תוך שהיא מאפשרת להם ליהנות מהאפסייד הפוטנציאלי של נכסי הבסיס. בנוסף, משקיעים יכולים לנצל את הנזילות והעמלות הנמוכות הקשורות לקרנות אלו. במאמר זה נבחן כמה מהיתרונות המרכזיים של השקעה בתעודת סל המבוססת על מדד קריפטו. . נזילות ויעילות עלות נכסי בלוקצ'יין בדרך כלל אינם נזילים, מה שמקשה על המשקיעים לרכוש ולמכור אותם בזמן. למרות שזה היה מכשול עבור חלק מהמשקיעים, זה הופך את ההשקעה בנכסים אלה לבחירה מצוינת עבור אלה עם אופק השקעה ארוך טווח. עם זאת, המחסור בנזילות עלול להוביל להפסדים משמעותיים עקב אפקט ההחלקה. זה כאשר משקיע קונה או מוכר נכס במחיר אחד ולאחר מכן חייב לשלם או לקבל יותר מהסכום הצפוי עקב תנודות בשוק. תעודות סל המבוססות על מדדי נכסים דיגיטליים מספקות גישה לסל מגוון של מטבעות קריפטוגרפיים .

אתגרים הכרוכים בהשקעה בתעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו

הקשורים להשקעה בקרנות אלו שיש לקחת בחשבון לפני השקעה. במאמר זה, נדון בסיכונים השונים הקשורים להשקעה בתעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו, כולל התנודתיות והנזילות שלהן, כמו גם הפוטנציאל להונאה ומניפולציה. כמו כן, נבדוק כיצד משקיעים יכולים להפחית סיכונים אלה כאשר הם שוקלים השקעה בקרנות אלו. . בִּטָחוֹן השקעה עם תעודות סל מבוססות אינדקס קריפטו כרוכה בדרך כלל בבעלות על מספר קטן של מניות בקרן השקעות העוקבת אחר מדד או סל ספציפי של מטבעות קריפטוגרפיים. זה יכול להפוך את המסחר ואת החשיפה של משקיעים בודדים לשווקים להרבה יותר קלה וגם פחות מסוכנת. עם זאת, אפשר להפסיד את כל הכסף שלך אם חברה אחת בסל תנודתית יותר מאחרות, כלומר אין לך דרך לדעת מה המשמעות של החזקת חברה אחת במדד הרחב יותר. בנוסף, הכספים הללו אינם מבוטחים על ידי ה-SEC, כך שאם משקיע היה מפסיד את כל כספו באמצעות פריצה או הונאה , לא תהיה להם דרך להחזיר את ההפסדים שלהם. Grossman and Stoll (2010) קובעים כי קרן אינדקס שונה מקרן נאמנות באופנים הבאים: • קרנות אינדקס מנוהלות באופן פסיבי, כלומר החברה רוכשת ניירות ערך במאמץ לשקף מדד מסוים, כך שאין מנהלים או סוחרים פעילים שמנסים להרוויח כסף על ידי קנייה נמוכה ומכירה גבוהה. האופי הפסיבי של קרנות אלו אומר שהן כרוכות בעלויות נמוכות יותר גם מקרנות נאמנות בניהול פעיל. • לקרנות אינדקס יש עמלות שנתיות נמוכות – בדרך כלל פחות מ-0.25% לשנה – ואילו הדדיות יכול לגבות עמלות גבוהות יותר – בדרך כלל יותר מ-1%. • קרנות אינדקס הן "פסיביות" כלומר אינן מנסות להעלות על מדד מסוים. • לקרנות אינדקס יש מינימום השקעה נמוך יותר, הנעים בדרך כלל בין $3,000 ל-US $10,000.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהיא.

אמור במדריך זה אינו מהווה ייעוץ מכל סוג שהוא לרבות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ כאמור.

שוק המטבעות הדיגיטליים הינו בעל סיכון רב, אין המלצה לרכוש מוצר או מטבע כלשהו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *