מה זה ארנק קריפטו

מדריך מקיף להבנת ארנקי מטבעות קריפטו וכיצד לבחור את הטוב ביותר

מהו ארנק מטבעות קריפטו?

ארנקי מטבעות קריפטו הם חלק חיוני מהאקולוגית של המטבעות הדיגיטליים. הם משמשים לאחסון, שליחה וקבלה של מטבעות דיגיטליים. ככל שמטבעות קריפטוגרפיים הופכים פופולריים יותר, ההבנה כיצד ארנקים אלו עובדים וכיצד לבחור את הטוב ביותר עבור הצרכים שלך הפכה חשובה יותר.

במדריך המקיף הזה, נספק לך את כל המידע הדרוש לך כדי להבין את ארנקי המטבעות הקריפטוגרפיים ולקבל החלטה מושכלת בעת בחירת אחד. נדון בסוגים שונים של ארנקים, תכונותיהם, פרוטוקולי אבטחה ומקרי שימוש. כמו כן, נספק מספר טיפים כיצד לבחור את הארנק המתאים ביותר לצרכים שלך. מהו ארנק קריפטו? ארנק קריפטו (הידוע יותר בשם דיגיטלי או ארנק קריפטו) מאחסן את המפתחות הציבוריים והפרטיים המשמשים לגישה לחשבונות קריפטו. זה מכונה גם כתובת, קובץ מאגר מפתחות או פשוט "ארנק". בלוקצ'יין מורכב מרשומות, המכונות בלוקים, המקושרות ומאובטחות באמצעות קריפטוגרפיה. כאשר מתבצעת עסקה ברשת, יש לרשום אותה בבלוק לפני שניתן יהיה לעבד אותה. ארנקים מאחסנים מידע זה לעיון עתידי כך שניתן להוסיף עסקאות לבלוקצ'יין ללא צורך לבצע אותן מחדש באופן ידני בכל מכשיר בודד עם גישה לבלוקצ'יין. אם אתה רוצה לבצע עסקה, אתה צריך להוסיף אותה לבלוק. תהליך הוספת רשומות חדשות לבלוקים נקרא כרייה, והוא יכול להיעשות רק על ידי פתרון משוואות מתמטיות עם מחשבים. על כל משוואה חדשה שנפתרה, כורה מרוויח 25 ביטקוין כתמריץ לעבודתו. העסקאות הנעשות בבלוקים נרשמות לצמיתות בבלוקצ'יין ולא ניתן למחוק או לשנות מבלי לפגוע בשלמותו.

ארנק קריפטוגרפי הוא ארנק דיגיטלי המאפשר לאחסן, לשלוח ולקבל מטבעות דיגיטליים. זהו כלי חיוני לכל מי שרוצה להשקיע או להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים. ניתן להשתמש בארנקי קריפטו לאחסון מפתחות פרטיים בצורה מאובטחת, שהם קודי הגישה הדרושים להוצאת או העברה של כספי הקריפטו שלך. הם גם מספקים דרך מאובטחת לנהל ולאחסן את נכסי הקריפטו שלך. על ידי שימוש בארנק קריפטו, אתה יכול להבטיח שהמטבע הדיגיטלי שלך יישאר בטוח ומאובטח מפני האקרים ודברים זדוניים אחרים.

ישנם 2 סוגים של ארנקים:

ארנק חם

ארנק קר

סוגי ארנקי מטבעות קריפטו ותכונותיהם

ארנקי מטבעות קריפטו חיוניים לכל מי שמחפש לאחסן ולהשתמש במטבעות דיגיטליים. ישנם סוגים שונים של ארנקים זמינים, כל אחד עם סט תכונות והטבות משלו. מארנקי חומרה ועד ארנקי אינטרנט וארנקים ניידים, יש משהו לכל אחד.

ארנקי חומרה מספקים את הדרך המאובטחת ביותר לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים, בעוד ארנקי אינטרנט וארנקים ניידים מציעים נוחות וגישה קלה לכספים. ארנקים שולחניים פופולריים גם בקרב משתמשים שרוצים אפשרות בטוחה יותר מארנק אינטרנט או נייד, בעוד שארנקי נייר מספקים פתרון אחסון לא מקוון שיכול לשמש כל אחד. . ארנק מקוון הוא ארנק דיגיטלי שניתן לגשת אליו מכל מחשב או סמארטפון המחובר לאינטרנט. הארנק הוא אתר שבו אתה יכול לאחסן את המטבע הדיגיטלי שלך, כמו גם לשלוח ולקבל במהירות מטבעות. דוגמאות כוללות Coinbase, blockchain.info ו-Circle. לאחר מכן תצטרך לפתוח חשבון בבורסת מסחר במטבעות קריפטוגרפיים כגון Binance ואלטשולר שחם הוריזון כדי להתחיל לסחור. ארנק מבוסס אינטרנט מספק את הנוחות של אחסון הביטקוין שלך באתר של צד שלישי במקום בכונן הקשיח של המחשב או בזיכרון הטלפון הנייד שלך. ארנקי אינטרנט אינם זמינים עבור כל מטבע קריפטוגרפי (רק עבור Ethereum, Litecoin, Dash וכו'). אפשר ליצור כתובת ביטקוין (למשל, 1M9tXjxQN7mEtWwMrD7TZcFwDVpc8zAmAo) מבלי לספק ביטקוין כלשהו. אם המשתמש רוצה לתרום ביטקוינים בעילום שם לכתובת מסוימת שאליה לא שייך בעבר את כמות המטבעות הרצויה, הוא יכול לעשות זאת באמצעות כתובת "n" אנונימית (למשל, n1M9tXjxQN7mEtWwMrD7TZc MdC1xDgR6sYi), שמקורה בכתובת "אחד" האנונימית, ואשר מאפשרת למשתמש להישאר אנונימי בעת ביצוע עסקאות פיננסיות. רשת הביטקוין מובטחת מבחינה מתמטית לייצר 20,999.99 מטבעות בסך הכל בקצב קבוע מראש של בלוק 1 כל 10 דקות.

כיצד לאבטח את ארנק הקריפטו שלך ולהגן על הנכסים שלך

שמירה על בטיחות המטבע הקריפטוגרפי שלך היא חובה אם אתה רוצה להגן על הנכסים שלך. ארנק קריפטו מאובטח הוא קו ההגנה הראשון מפני שחקנים זדוניים והתקפות סייבר.

הדבר החשוב ביותר שעליך לעשות בעת אבטחת ארנק הקריפטו שלך הוא לוודא שהמפתח הפרטי שלך נשמר בטוח ומאובטח. כדאי גם לשקול שימוש באימות דו-גורמי לתוספת אבטחה. בנוסף, אתה יכול להשתמש בארנק חומרה או בפתרון אחסון קר כדי לאחסן את הנכסים הדיגיטליים שלך הרחק מהאינטרנט. על ידי ביצוע שלבים אלה, אתה יכול להבטיח שהמטבע הקריפטוגרפי שלך יישאר בטוח ומאובטח בכל עת. עקוב אחר הטיפים הבאים כדי לשמור על בטיחות הקריפטו שלך:

1. ודא שיש לך סיסמה מאובטחת.

2. אפשר אימות דו-גורמי בחשבונות הדוא"ל והמדיה החברתית שלך. 3. אל תשתמש באותה סיסמה עבור מספר חשבונות או מכשירים, כך שאם חשבון אחד נפרץ, זה לא ישפיע על כל האחרים. 4. קישור לחשבון רק מהמחשב שלך ולא מאפליקציה בטלפון או בטאבלט (בדרך זו, אם מכשיר אחד נפרץ כולם יהיו בטוחים).

צעדים שיש לנקוט כאשר אתה מרגיש שפורצים אותך:

1. דווח על הפריצה לספק הדוא"ל שלך (למשל Gmail) ולאתר המדיה החברתית (למשל, פייסבוק).

2. שנה את הסיסמה ואת האימות הדו-שלבי (אם רלוונטי).

3. עדכן את תוכנת האנטי-וירוס שלך.

4. פנה לספק האינטרנט שלך כדי לשנות את הגדרות הרשת שלך.

5. צור קשר עם אכיפת החוק.

יתרונות וחסרונות של ארנקי קריפטו שונים

עם הפופולריות הגוברת של מטבעות קריפטו, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של ארנקי קריפטו שונים. ארנק קריפטו מאובטח הוא חובה לכל משתמש קריפטו. זה מספק שכבת אבטחה נוספת על ידי אחסון המפתח הפרטי שלך בצורה מאובטחת ומאפשר לך לגשת לכספים שלך עם אימות דו-גורמי.

עם זאת, ישנם גם כמה חסרונות כשמדובר בשימוש בארנקי קריפטו שונים, כגון תכונות מוגבלות, חוסר תמיכת לקוחות וזמני עסקה איטיים. במאמר זה, נסקור את היתרונות והחסרונות של ארנקי קריפטו שונים, כך שתוכל לקבל החלטה מושכלת בעת בחירת אחד עבור עצמך.

ארנקי מטבעות קריפטו חיוניים לכל מי שרוצה לאחסן ולהשתמש במטבעות דיגיטליים. בהתאם לצרכים שלך, ישנם סוגים שונים של ארנקים זמינים, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. במאמר זה, נחקור את היתרונות והחסרונות של ארנקי חומרה וארנקי אינטרנט.

ארנקי חומרה נחשבים לאחת הדרכים הבטוחות ביותר לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שהם דורשים גישה פיזית למכשיר על מנת לגשת לכספים. מצד שני, ארנקי אינטרנט מציעים יותר נוחות מכיוון שהם מאפשרים למשתמשים לגשת לכספים שלהם מכל מכשיר התומך באינטרנט. עם זאת, זה כרוך במחיר שכן ארנקי אינטרנט פגיעים להתקפות זדוניות בשל האופי המקוון שלהם.

ההיסטוריה של ארנקי המטבעות הקריפטו

ארנקי מטבעות קריפטו עברו דרך ארוכה מאז הקמתם. מהימים הראשונים של ארנקי נייר ועד ארנקי החומרה והתוכנה המודרניים, הוצגו לבעלי מטבעות קריפטוגרפיים מגוון רחב של אפשרויות לאחסון הנכסים הדיגיטליים שלהם. נסקור את ההיסטוריה של ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים וכיצד הם התפתחו עם הזמן. ארנקי המטבעות הקריפטו הראשונים היו ארנקי נייר. את המונח ארנק נייר טבע סאטושי נקמוטו, היוצר הבדוי של הביטקוין ורשת הבלוקים. ארנקי נייר נוצרו על ידי הדפסת מפתח פרטי על נייר, עם כתובת ציבורית ומפתח ציבורי מתאים. ניתן לראות ארנק מסוג זה כחוזה בין המשתמש למחשביו המבטיח שכל ביטקוין שנשלח לכתובת הפרטית יהיה זמין רק עבורו עד שיבחר לבזבז אותם או לבצע עמו עסקה נוספת. חלק מהאנשים כיום עדיין משתמשים בשיטה זו לאחסון ה-BTC שלהם לפרקי זמן ארוכים מכיוון שאי אפשר להפוך עסקאות . ארנק בצד הלקוח זהו ארנק שחי על מחשב, טאבלט או טלפון. הם מציעים אבטחה מכיוון שהמפתחות הפרטיים לביטקוינים אינם מאוחסנים בשום מקום באינטרנט, מה שהופך אותם לאבטחים יותר מאשר ארנקים מבוססי אינטרנט.

מסקנה: בחר את ארנק הקריפטו המתאים לצרכים שלך והתחל להשקיע!

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהיא.

אמור במדריך זה אינו מהווה ייעוץ מכל סוג שהוא לרבות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ כאמור.

שוק המטבעות הדיגיטליים הינו בעל סיכון רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *