בלוקצ'יין

הבלוקצ'יין היא טכנולוגיה שנוצרה כדי לתמוך במטבע הדיגיטלי, ביטקוין. אבל הוא נמצא כעת בשימוש למטרות רבות אחרות. בלוקצ'יין הוא ספר דיגיטלי בלתי מושחת של עסקאות כלכליות שניתן לתכנת לרשום לא רק עסקאות פיננסיות אלא כל דבר בעל ערך.

הבלוקצ'יין תואר כ"ספר חשבונות ציבורי" – כזה שכל אחד יכול לראות, אבל שאף משתמש אחד לא שולט בו. זה נקרא גם מסד נתונים מבוזר, מכיוון שהוא משותף על פני רשת של מחשבים במקום על מחשב אחד או על סט של שרתים. . ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי, שהוא נכס דיגיטלי שנועד לעבוד כאמצעי חליפין המשתמש בקריפטוגרפיה כדי לשלוט ביצירתו ובניהולו, במקום להסתמך על רשויות מרכזיות. קריפטוגרפיה היא שיטת הצפנת המידע באופן שרק הנמענים המיועדים יוכלו לגשת אליו ולהשתמש בו – למשל באמצעות שימוש באימייל מוצפן או בתוכנת הצפנת קבצים.

הבלוקצ'יין היא טכנולוגיה שתשנה את העולם כפי שאנו מכירים אותו. זוהי פריצת דרך בהצפנה ובאחסון נתונים שיש לה פוטנציאל להפוך כל דבר, החל משווקים פיננסיים ועד מדיה חברתית.

הבלוקצ'יין הוא ספר דיגיטלי בלתי ניתן להשחית של עסקאות כלכליות, שניתן לתכנת להקליט לא רק עסקאות פיננסיות אלא למעשה כל דבר בעל ערך.

שרשרת בלוק היא מסד נתונים של עסקאות המשותף לכל הצמתים המשתתפים במערכת המבוססת על פרוטוקול הביטקוין. עותק מלא של שרשרת הבלוק של מטבע מכיל כל עסקה שבוצעה אי פעם במטבע. בעזרת מידע זה, ניתן לגלות כמה ערך שייך לכל כתובת בכל נקודה בהיסטוריה.

בלוקצ'יין הוא ספר ספר דיגיטלי, מבוזר, ציבורי של כל עסקאות המטבעות הקריפטוגרפיים. הבלוקצ'יין הוא מסד נתונים משותף שניתן לגשת אליו על ידי מחשבים רבים ושונים באינטרנט. כל המידע על הבלוקצ'יין מוצפן ולא ניתן לשנות או למחוק אותו. . Blockchain היא מובילה בשוק מטבעות הקריפטו ועלתה בהתמדה מאז הקמתה. בשנת 2017 לבדה, הבלוקצ'יין ראה עלייה של 2,000% על פי סטטיסטה. יותר מ-85 מיליארד דולר הושקעו בחברות בלוקצ'יין בשנת 2017, כאשר עד כה היו יותר מ-50 הצעות מטבע ראשוניות (ICO) פעילות עבור 2018. לבלוקצ'יין יש פוטנציאל לחולל מהפכה בתעשייה הפיננסית כמו גם רבות אחרות. . הבלוקצ'יין הוא ספר חשבונות ציבורי של כל העסקאות החתומות בהצפנה. הוא מציע דרך בטוחה, שקופה, מהירה ומאובטחת להחליף מידע ללא כל מעורבות של צד שלישי. הבלוקצ'יין קיים מאז 2008, אך האימוץ המיינסטרים גדל באופן אקספוננציאלי בשנה האחרונה בגלל מטבעות קריפטו כמו הצמיחה המהירה של ביטקוין. השפעת הבלוקצ'יין אפילו השפיעה על תעשיות המדיה המסורתיות – ביי ביי מדיה מודפסת! הרשת היא כיום מרכז המדיה הודות לאתרי חדשות מקוונים ופלטפורמות פרסום דיגיטליות התלויות בתעבורה מקוונת. תוך פחות מ-10 שנים, האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מהחברה שלנו. אנו משתמשים זה לכל דבר – תקשורת, בידור, עבודה. 10 השנים האחרונות היו פחות אדיבות למדיה המודפסת. הדור של היום של צעירים נוטים יותר לקבל את החדשות שלהם ממקורות מקוונים ולא ממגזינים מודפסים או עיתונים מסורתיים. תקשורת המונים וטלוויזיה מציגה את האירועים המתרחשים בחברה שלנו דרך עיניה של חברת הפקה – ולעתים קרובות היא לא בקשר עם האנשים שחיים אותה בפועל. . מצד שני, אנשים רבים מאמצים גישה עצמאית יותר לחדשות ולמדיה. עם מדיה חברתית, אנשים מצאו את עצמם עם קול הרבה יותר גדול במה שהם רוצים לראות ולשמוע עליו. למרות שהדבר הוביל לבעיות מסוימות – כמו השיח הפוליטי שהופך ליותר ויותר מקוטב – זה גם יוצר הזדמנויות למגוון רב יותר במידע שאנו צורכים.

היתרונות של שימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין בפעילות עסקית

לטכנולוגיית הבלוקצ'יין יש פוטנציאל לחולל מהפכה באופן שבו עסקים פועלים. באמצעות בלוקצ'יין, חברות יכולות לאחסן ולעקוב אחר נתונים בצורה מאובטחת, לעבד עסקאות במהירות ובאופן מאובטח וליצור ספר חשבונות דיגיטלי מאובטח לאחסון מידע חשוב. זה יכול לשמש גם כדי להגביר את השקיפות בפעילות העסקית, ולאפשר לבעלי עניין לצפות בנתונים בזמן אמת. על ידי מינוף כוחה של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, עסקים יכולים ליהנות מאבטחה משופרת, חיסכון בעלויות ויעילות רבה יותר. . "הפוטנציאל של הבלוקצ'יין הוא עצום, ותהיה לו השפעה גדולה על תעשיות רבות", אמר מארק הוכשטיין, כתב טכנולוגיה באמריקן בנקר. "זה יבטל את הצורך במתווכים בתחומים רבים של עסקים וממשל". לפלטפורמה מבוססת בלוקצ'יין יש את הכוח ליצור אמון בין ארגונים שאחרת לא היו סומכים זה על זה. זה יכול לשמש גם כדי לאפשר מעקב ושקיפות בשרשרת האספקה על ידי אספקת רשומה אחת משותפת הפתוחה לכל בעלי העניין – מיצרנים ועד צרכנים. בנוסף, ניתן להשתמש בבלוקצ'יין למטרות אחרות כגון עסקאות, חוזים וניהול זהויות. יותר שקיפות – לכל צד בשרשרת האספקה יש גישה לאותו מידע, מה שמקל על הראייה מה עובד ומה לא. ניתן להשתמש בבלוקצ'יין גם כדי לחלוק בעלות ולוודא שכל מי שייצר מוצר או שירות יקבל את חלקו ההוגן בכסף. מעקב אחר מעקב אחר מזון – קמעונאים וסיטונאים יכלו להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין למעקב אחר מזון, לספק שקיפות מהיכן הגיע המזון וכמה זמן זה לקח מחווה למזלג. זה יעזור לשני העסקים לצמצם את זמן התגובה שלהם להחזרות,

היתרונות של שימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין

טכנולוגיית הבלוקצ'יין מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים פועלים ומתקשרים זה עם זה. עם ספר החשבונות המאובטח והשקוף שלו, הוא מאפשר לעסקים לעקוב אחר עסקאות, לאחסן נתונים בצורה מאובטחת ולהפחית עלויות. הוא גם מציע מגוון יתרונות כמו אבטחה משופרת, עסקאות מהירות יותר, שיפור מעקב ושקיפות ופעולות יעילות יותר. טכנולוגיית בלוקצ'יין יכולה לעזור לעסקים לייעל תהליכים, להגביר יעילות, להפחית עלויות ולשפר את שביעות רצון הלקוחות. במאמר זה נדון ביתרונות השימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין בפעילות עסקית.